Gündem

Avustralya Açık’ta Novak Djokovic

Geçen yıl yeni taç virüsüne karşı aşılanmadığı için Avustralya Açık’a katılamayan Djokovic, bu yılki ana listede yer aldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı kısıtlamaları nedeniyle son Avustralya Açık’a katılamayan Sırp totobo tenisçi Novak Djokovic, 16-29 Ocak 2023 tarihlerinde yapılacak turnuvanın ana kurasında yer alacak. Kurumun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, sezonun ilk Grand Slam turnuvasında yer alacak tenisçiler belli oldu.

Tek erkeklerde dünyanın bir numaralı İspanyol oyuncusu Carlos Alcaraz ve 22 Grand Slam şampiyonluğu bulunan hemşehrisi Rafael Nadal ve geçen yılki Qidu maçından önce Avustralya’ya elenen Novak Djokovic totobo giriş listede yer alıyor.

Dokuz şampiyonlukla turnuva tarihinin en başarılı tenisçisi olan Djokovic, tıbbi muafiyetle son Avustralya Açık’ta oynayacağını açıklamasına rağmen başarısız oldu.

Havalimanından mültecilerin kaldığı otele götürülen Sırp tenisçinin sağlık muafiyeti kabul edilmeyerek vizesi iptal edilerek ülkeye girişi engellendi.

Rus tenisçiler tarafsız oyuncular olarak yarışacak bu arada, Polonya’nın 1 numaralı totobo kayıt seribaşı Iga Swiatek ve dünyanın 2 numaralı Tunuslu Ance Jabr gibi tenisin gözdesi de tek bayanlarda mücadele edecek.

Aralarında Daniel Medvedev, Andrei Rublev, Arina Sabalenka ve Daria Kasatkina’nın da bulunduğu Rusya ve Beyaz Rusya’dan tenisçiler önceki turnuvalarda tarafsız oyuncular olarak oynayacaklar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir