Sağlık

Sızma Zeytinyağı Alzheimer’a Karşı Etkili

Son zamanlarda sıklıkla görülen demans ve Alzheimer hastalığı, genetik olarak aktarıldığı gibi sonradan da kazanılabiliyor. Bu bakımdan ailesinde Alzheimer görülmeyen kişilerde tedbirli olmalı ve tükettikleri besinlere son derece dikkat etmeli. Alzheimer hastalığını tetikleyen pek çok etkenin olduğu bilim insanları tarafından ortaya çıkarıldı. Aşırı kilo, kolesterol, kalp hastalıkları gibi nedenler Alzheimer hastalığını tetikliyor. Bu sebepten ötürü Alzheimer hastalığına yakalanmak istemeyen kişilerin sağlığına son derece dikkat etmeleri gerekiyor.

Etkili ve doğru beslenme sayesinde Alzheimer hastalığının önüne geçilebilir. Pek çok besin maddesi Alzheimer hastalığına karşı insanı koruyabiliyor. Bunlardan biri olan sızma zeytinyağı ise tamamen insan vücuduna dost ve Alzheimer hastalığına karşı da kişiyi koruyor. Alzheimer’a karşı önlem almak isteyen kişilere pek çok otorite tarafından sızma zeytinyağı tavsiye ediliyor.

TAU PROTEİNİ ZEYTİNYAĞINA KARŞI KOYAMIYOR

İnsan beyninde toplanan tau proteinleri Alzheimer hastalığına sebep oluyor. Bilim insanları tarafından yapılan açıklamada ise sızma zeytinyağının beyinde biriken tau proteinlerini engellediğini ve beynin bu proteinlerden arındığını ifade etti. Sızma zeytinyağı kullanımı ile tau proteinlerinin beyinde toplanması engellenebilir.

Beyinde tau proteinlerinin birikmesinin önlenmesi gibi nöronlar arasında da iletişimin kuvvetlenmesi sağlayan sızma zeytinyağı bilim insanları ve doktorlar tarafından tüketilmesi tavsiye ediliyor. Demans ve Alzheimer gibi hastalıklara karşı önlem almak isteyen kişilerin sıklıkla sızma zeytinyağı tüketmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri