Sağlık

NEDEN E-TİCARET YAPMALI?

Değişen teknoloji ve alışveriş trendleri ile son günlerde pazarda sıkça kendini söz ettiren e-ticaret artık bireysel markalardan kurumsal firmalara kadar herkesin tercih ettiği yöntemlerle online alışveriş tercih edilen ilk yöntem oluyor. Hal böyle olunca e-ticaretin birçok avantajı hem müşteriler hem de markalar için daha cezbedici hal alıyor. Peki nedir bu e-ticaret? Markalar neden e-ticarete geçiş yapmalı? Avantajları nelerdir. Gelin hep birlikte bir göz atalım.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret, adından da anlaşılacağı üzere sanal ortamda yapılan bir şeydir. Başına ‘’E-‘’ eklentisi gelen şeylerin sanal bir uygulamayı işaret ettiğini biliriz. Sanal ortamda bir dükkan açmayla beraber, o dükkanda satış yapmaya verilen isimdir. Peki nasıl olur bu? Bunun için öncelikle bir dükkan açmalısınız. Evet, normalde olduğu gibi sanal alemde de dükkan olduğunu söyleyebiliriz. Bu dükkanı ücretsiz olarak herhangi bir e-ticaret uygulamasında açabilirsiniz. Açtığınız dükkan için başkalarından yarım da alabilirsiniz. Toz.com.tr, e-ticarete yeni atılanlara yardımcı olan bir kuruluştur. Toz.com.tr bağlantısına sahip siteden, kendi sitenizi nasıl kuracağınız ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Dükkan açmak tamamen ücretsizdir evet fakat işin içine vergi kısmı girdiğinde olaylar biraz maliyetli olabiliyor. E-ticaret vergileri, internet üzerinden satış yapan şirketlerin aylık, yıllık ya da üç ayda bir şeklinde ödediği vergilerdir. Bu kısım biraz maliyetli olmakla birlikte diğer kısımlar  ücretsizdir.

Neden E-Ticaret Yapmalı?

En küçük bakkalların bile bu e-ticaret nehrine katıldığını söylemek mümkün. Küçük işletmelerden tutun da büyük şirketlere kadar herkes e-ticaret ile kazancına kazanç katıyor. Hatta sadece e-ticaret üzerinden yaptığı satışlarla büyük kar eden firmaların olduğunu söylemek mümkün. Böyle geniş bir kar oranı olan ticarethanede siz neden olmayasınız ki? ‘’Neden e-ticaret yapmalı? ‘’ sorusunu sizler için detaylı bir şekilde yanıtlayacağız.

-İlk olarak internet üzerinden açtığınız dükkanınız 7/24, gece-gündüz demeden açık olmuş olacak. Hem gece hem de gündüz satış yapabileceksiniz, hem de bunu; sevdiklerinizle, ailenizle vakit geçirirken yapabileceksiniz. İnternet üzerinden ticaretle birlikte dükkanın başında sabahtan akşama kadar durma devri bitti.

-Bir diğer avantaj ise düşük maliyet konusu. Sanal ortamda açtığınız dükkan, gerçekte açtığınız dükkan kadar maliyetli olmaz. Hatta ondan çok daha az maliyetlidir. Dükkan tutmak için para ödemezsiniz, ek olarak çalıştıracak bir elemana ihtiyacınız yoktur. Ek bir eleman için para ödememek de büyük bir nimettir. Dükkanın başında duracak herhangi birine ihtiyaç yoktur; günde birkaç saatini ayırsanız yeterli. Tek ödemeniz gereken açtığınız dükkanın ve sattığınız malların vergisidir.

E-ticaret, alışılandan farklı olarak yeni bir deneyim kazandıracaktır size. Gerçek hayattan farklı bir ortam ve kazanç ortamıdır. Bilgi çağının da bir getirisi olarak sanal ortama hakim olmak çok önemlidir. Özellikle konu işse! Şuan kazandığınızdan çok daha fazlasını açtığınız e-ticaret dükkanıyla kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Hizmetleri

E-ticaret yapmanız için öncelikle bir site kurmanız gerekiyor. Eğer site kurma, yazılım hakkında bir bilginiz yoksa endişelenmeyin. Toz.com.tr, en iyi ticaret sitesinin nasıl olması gerektiğini size elleriyle sunuyor. Peki, https://www.toz.com.tr/e-ticaret-hizmetleri e-ticaret hizmetleri nelerdir?

-Web Tasarım; açacağınız e-ticaret sitesinin tasarımı oldukça önemlidir. Tasarım, müşteriyi sitenizde tutan bir etkendir. Bu yüzden bu konuya oldukça önem vermelisiniz.

-Web Yazılım,

-SEO; Google’da görünür olabilmek için ihtiyacınız olan şeydir,

-İçerik Yönetimi,

-Sosyal Medya Denetimi.

E-Ticaret Kampanyaları

E-ticaret sitesini açarken alacağınız yardımlarda maliyet konusunda endişeye kapılmanıza gerek yok. Toz.com.tr’nin birçok kampanyasından faydalanabilir, e-ticaret sitenizi en iyi hale getirebilirsiniz. Mevcut olan e-ticaret kampanyalarıgörmek için toz.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir