Sağlık Gündem

Hanife Menenjit Yüzünden Hayatını Kaybetti

Bursa’da yaşayan ve 9 yaşında olduğu öğrenilen Hanife Aykut, menenjit nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavisi süren 9 yaşındaki çocuk tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hanife bundan iki hafta önce Bursa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü.

Hastanede yapılan tüm tedavi yöntemlerine karşın 9 yaşındaki kız çocuğu yaşama daha fazla tutunamadı. Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinin Eski Kızılelma köyünde ikamet eden Hanife Aykut’un uzun zamandır bu hastalıkla mücadele ettiği biliniyor.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Hanife Aykut, 12 Ocak günü köyü olan Eski Kızılelma Köyü’nde toprağa verildi. Hanife’nin ölümünden sonra başta Eski Kızılelma Köyü olmak üzere civardaki tüm köylerde yaşayan insanlarda tedirgin oldu. Hastanede Hanife Aykut’a yapılan testlerde meningokok y teşhisi konuldu. Bu hastalığın ilk etapta üst solunum yolu rahatsızlığı olarak ortaya çıktığı daha sonra ise orta kulak iltihabı ve meningokoka döndüğü belirtildi.

ÇOCUKLAR TEDBİR AMAÇLI AŞI OLDU

Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Eski Kızılelma Köyü Muhtarı Bilgin yaptığı açıklamada köydeki tüm çocukların önlem amaçlı aşı olduğunu açıkladı. Çocukların yanı sıra köydeki yetişkin insanlar içinde ilaç tedavisine başlandığını duyurdu. Köyde herhangi bir riskin olmadığına dikkat çeken köy muhtarı Bilgin, aynı zamanda benzer hiçbir vakanın da olmadığını belirtti. Bilgin, sağlık personelleriyle sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyerek herkesin içini ferah tutması gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri