Sağlık Gündem

DSÖ: “Koronavirüs Aşısı 1 Seneye Kadar Çıkacak”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yaptığı açıklamayla adeta milyonların umudu oldu. DSÖ Acil Durumlar Genel Müdürü Mike Ryan, BBC ile yaptığı röportajda koronavirüs aşısı hakkında bilgi verdi. Ryan yaptığı açıklamada, koronavirüs aşısı üzerinde çok ciddi mesai harcadıklarını belirterek aşının bir sene içerisinde piyasaya sürüleceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

BBC’ye katılan ünlü isim ayrıca birçok merak edilen soruları da yanıtladı. Pek çok ülkede görülen karantinaların yalnız başına hiçbir işe yaramayacağını da sözlerine ekleyen ünlü isim, karantinanın bu konuda yetersiz olduğunu belirtti. Dünya üzerinde koronavirüs vaka sayısının toplam 315 bin 76’ya ulaştığını ve sayının her geçen gün ciddi bir şekilde arttığını da sözlerine ekledi.

“TAŞIYICILAR KARANTİNAYA ALINMALI”

Ülke çapında uygulanan ve belli grupların karantinaya alınmasının gereksiz olduğunu dile getiren Mike Ryan, yalnızca koronavirüs hastalarının karantinaya alınmasının yeterli geleceğini açıkladı. Ryan yaptığı açıklamada, “Asıl yapılması gereken işlem, enfekte olmuş kişilerin tespit edilmesi ve temas kurduğu kişilerle birlikte karantinaya alınması doğru olacak. Bunun dışında uygulanan karantinaların pek bir önemi yok.” açıklamasında bulundu.

Koronavirüs sebebiyle dünya üzerinde toplam 13 bin 581 kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenlerin çok ciddi bölümünü yaşlılar oluşturuyor. Salgına yakalanan kişilerden 95 bin 890 kişi de tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri