koronavirüs
Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı Acil Olmayan Ameliyatları Erteledi

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, ülkede koronavirüsün etkisini arttırması sebebiyle tüm acil olmayan ameliyatların ertelendiğini duyurdu. Çin’in Vuhan şehrinde görülen ve bütün dünyaya sıçrayan koronavirüs, hayatın her alanını felç ettiği gibi sağlık sistemini de felç etmeyi başardı. Sağlık Bakanlığı ise yaşanan bu süreçten ötürü aciliyeti olmayan tüm ameliyatların durdurulması kararını aldı.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün çok yakından takip edildiğini ve gerekli olan tüm önlemlerin ivedi bir şekilde alındığını açıkladı. Halk sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bu salgına karşın Sağlık Bakanlığı, DSÖ tarafından dile getirilen önerileri de dikkate aldığını belirtti. Bundan sonraki süreçte vatandaşa en iyi şekilde hizmet verileceğini ve bu süreçten en az zarara çıkılacağı da bakanlık tarafından ifade edildi.

KORONAVİRÜS BİR CAN DAHA ALDI

Ülkemizde etkisini her geçen gün arttıran ve her gün vaka sayısının neredeyse iki kat artmasından sonra yetkililer radikal kararlar almak mecburiyetinde kaldı. Sağlık Bakanı en son yaptığı açıklamasında bir kişinin daha koronavirüs yüzünden yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Kovid-19 salgını yüzünden hayatını kaybeden dördüncü kişinin 85 yaşında olduğu öğrenildi. Koronavirüs yüzünden milyonlarca insan evlerine hapsolmuş durumda. Alınan önlemlere ek olarak insanlarda acil olmadıkça dışarı çıkmayarak bu sürecin atlatılmasını bekliyor. Koronavirüs salgınına yönelik aşı girişimleri ise birçok ülke tarafından yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri