Gündem

Vegan Belgelendirme İşlemlerinin Önemi

Vegan Belgelendirme İşlemlerinin Önemi

 Sertifikalı vegan logosu belli denetimlerden geçmiş, içeriğinde hayvansal ürün bulunmadığı ve üretim aşamalarının şeffaf bir şekilde hayvanlara zarar vermeden gerçekleştirildiği ispatlanmış olan ürünlere verilir. Ayrıca bir ürünün vegan sertifikası alıp logoyu kullanabilmesi için hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması gerekir. Dünya genelinde tanınan ve kabul gören bu logoyu taşıyan ürünlerin içeriği araştırılmadan güvenle alınabilir.

 Vegan ürünler sadece vegan kültürünü benimsemiş olan kişiler tarafından değil, sağlıklı beslenmeye özen gösteren herkes tarafından tercih edilir. Bu alanda oluşmuş ve gittikçe büyüyen bir pazar vardır.

 Vegan sertifikası nasıl Alınır?

 Vegan belgesi almak isteyen üreticiler, güvendikleri ürünlerinin denetlenmesi ve belgelendirilmesi için Vegan V-Mark firmasına başvurabilir. Gerekli denetimler yapıldıktan sonra vegan standartlarına uygun olduğu kararı verilirse o ürün için vegan belgelendirme işlemleri yapılır.

 Vegan belgesi almaya hak kazanan ürünlerde küresel olarak tescilli sertifikalı vegan logosu kullanılabilir. Bu logo kolaylıkla görülebilir olur. Alıcılar logo gördükleri ürünleri içeriğinden emin olarak satın alabilir. Böylece hem satıcılar hem de alıcılar güvenli alışveriş yapma imkanı bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir