Gündem

V-Mark Vegan Vejetaryen Sertifikası

V-Mark Vegan Vejetaryen Sertifikası

Yapılan araştırmalara göre internette yapılan vegan ve vejetaryen ürünlerle ilgili aramalar her geçen yıl artıyor. Bu da vegan beslenmeye olan ilginin arttığını gösteriyor. Vegan ürünlerin aynı zamanda sağlıklı ürünler de olması nedeniyle vegan gıdalar birçok kesim tarafından tercih edilir olmuştur.

Bir ürünün vegan ürün olduğunu iddia etmek için birçok şartın bir arada bulunması gerekir. Ayrıca bu şartların varlığının vegan belgelendirme ile delillendirilmesi de şarttır. Uluslararası sertifikasyon yetkisine sahip olan V-Mark, gerekli belgelendirmeleri yapmak üzere akreditasyonlarını sağlamıştır.

V-Mark Logosu Güvencesi

V-Mark, sahip olduğu akreditasyonlar sayesinde ürünleri için vegan sertifikası almak isteyen üreticilerin taleplerini inceleme ve gerekli uygunluk denetimlerini yapma yetkisine sahiptir. Eğer tüm denetimler olumlu sonuçlanırsa vegan sertifikası verebilir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan ürünlerin ambalajlarında V-Mark logosu kullanılabilir.

V-Mark logosu taşıyan ürünler tüketiciler tarafından güvenle satın alınır. Çünkü bu logoyu taşıyan ürünlerin içeriğinde hayvansal gıda olmadığı, içerikte bulunan ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmediği, hayvan GDO’su içermediği denetlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir