Gündem

Ücretsiz Venüs Burcu Hesaplama Bilgilerini Gir Burcunu Öğren

Doğum haritasındaki Venüs değerlerle ilgili olduğundan estetik ve parayla ilişkilerimizi düzenler. Bununla birlikte en önemlisi, haritamızdaki Venüs sevgi anlayışımızı, merhamet etme şeklimizi, aşkı nasıl anlamlandırdığımızı ve daha fazlasını anlatır. Sevgilinizle aranızdaki uyumluluğu bulmak için Güneş’e göre yorum yapmak kısıtlı da olsa bilgi verir ancak, Venüs burcu tespiti doğrudan aşkı anlamanın daha etkili bir metodudur. Venüs Zodyak kuşağında hiç durmadan hareket ederken, 24 saatlik süreçte ortalama olarak 1° lik mesafe ilerler. Bu durum bir burçta tam olarak bir ay konakladığı manasına gelir. Ayrıca her on sekiz ayda bir retro yapar ki, Venüs’ünüzün kesin pozisyonunu belirlemenin en kestirme yolu doğum haritanızı okumak doğduğunuz anda hangi burçta olduğunu tespit etmek için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplama sitesi kullanmaktır.

Mars Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Yorumlanır?

Diğerlerine bakarak Mars son derece hızlı hareket eden gezegenlerden biridir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerileme hareketi yaptığına bağlı olarak iki ila yedi ay süreyle burçlarda kalır. Bilindiği gibi Mars’ın tüm zodyak boyunca hareket etmesi ortalama iki yıl sürer. Bu döngüyü kesin olarak tespit edebilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve neler hissettiğinize göre kendinize notlar çıkarırsanız, bir sonraki Mars devrinde nasıl hareket edeceğiniz ve gücünüzü hangi yöntemleri kullanarak arttıracağınız ile ilgili iyi bir iş çıkarmış olursunuz. Haritanızdaki Mars’ın ne anlama gediğini anlamak, hareket şekliniz ve motivasyon kazanmak için neye ihtiyacınız olduğuyla ilgili fikir vericidir. Bu bilgi, enerji seviyenizi yükseltmenize ve hayatınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Haritanızdaki Mars’ın konumunu hassas bie şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplama yazılımı kullanılması şarttır.

Ücretsiz Jüpiter Burcu Çıkarma Servisi

Jüpiter’in bulunduğu burç hakkınızda tahmin ettiğinizden daha fazla şey söyler, algınızı genişletme ve bilinç düzeyinizi yükseltme yollarını ortaya çıkarır. Genişlemeyi ifade eden Jüpiter genellikle bu özelliği ile beraber üst düzeyde dürüstlük te verir. Jüpiter’in bulunduğu burcu iyi derecede anlamış olmanız, daha fazla şansı hayatınıza çekmenize imkan verebilir. Haritadaki Jüpiter’i hesaplamanın çeşitli yolları vardır. Online bir astroloji aracından faydalanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin hangi burçta olduğunu hızlıca hesap edebilirsiniz, elbetteki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz halinde. Ayrıca web tabanlı Jüpiter transit tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Natal haritanız varsa Jüpiter’inizin yerleştiği burcu buradan da bakabilirsiniz. Şayet yorumlarıyla beraber bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızdan faydalanabilirsiniz.

Satürn Burcu Hesaplama Aracı Satürn Burcum Ne?

Haritada, Satürn’ün yerleşim gösterdiği burç, kendimizi sınırlandırdığımız alanları, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu ortaya koyar. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımıza bakışımızı açığa çıkarabilir ve bununla beraber, normal bir biçimde ifade etmekte güçlük çektiğimiz ve hatta karakterimizin temel parçası olarak kabullendiğimiz özelliklere de işaret edebilir. Tüm gezegenlerin önünde seyreden Satürn, burçlarda yaklaşık iki yıl altı ay kalır ve başlangıçtaki pozisyonuna yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl alır. Astrolojide bu geri geliş zamanına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir olgunluk süresidir. Satürn’ün bu devri eşit yaş grubundaki kişilerin benzer hayat dersleri aldığı manasına gelir. Sitemizde bulunan gibi Satürn burcu hesaplama yazılımı aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu pozisyonu bulabilirsiniz.

Güneş Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Güneş, astrolojideki en kuvvetli yönetici olduğu gibi, doğum haritalarında da en parlak güç olarak yorumlanır. Bu güçlü etki, öz benliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz müddetçe ne şekilde gelişim gösterdiğinizle ilişkilendirlir. Işığınızı tüm dış dünya ile hangi yolla paylaşıma sunduğunuzu ortaya çıkarmakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz şeylerin, amaçlarınızın ve benliğinizin temel yapısıdır. İhtiyarladıkça, Güneş burcunuzla olan bağlantınız güç kazanır çünkü yaş ilerledikçe, aslında kim olduğunuzla alakalı kendinize daha fazla güvenirsiniz. Güneş’in konumlandığı burcunuz doğal yapınızı ve yaşantınızın olağan süreci içerisinde sabit kalan esas özelliklerinizi belirler. Bu sizin dünyaya bakan içten gelen özelliklerinizdir. Gerçekte ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin merkezinde bulunur ve buna paralel şekilde Güneş’in konumlandığı burcunuz da eşsiz kendi kişisel merkezinizi tanımlar. Kendi kişisel özelliklerinizi daha iyi anlayabilmek için sitemizdeki burç tespit etme sisteminden yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Hesaplama Aracı Ay Burcum Ne?

Astroloji haritalarındaki Ay burcu bilinçaltı konularını yönettiğinden dolayı duygusal reaksiyonlarımızla ilgi birçok konu Ay’ın konumlandığı burçla net bir şekilde ilgilidir ki, zevkle yaptığımız şeyler hatta alışkanlıklarımız bile Ay burcumuzun etkisi altındaki konulardandır. Hislerimiz üzerindeki tesiri nedeniyle hayatımızın pekçok alanını ciddi manada etkisi altına alabilir fakat, daha önemlisi ikili ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın konumlandığı burç bir anlamda sevgi anlamındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve duygusal anlamda rahata erme yöntemlerimizi de yönetir.

Duygularla alakalı pekçok konuda etki sahibi olan Ay’ın doğum haritasındaki konumu astrologların çok önemsedikleri ve üzerinde durdukları başlıca konular arasındadır. Doğum haritasında, Ay’ın konumlandığı burç, bilhassa dışarıya içgüdüsel olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi gösterir.

Şahsınızın ya da tanıdığınız birinin duygusal yapısını daha iyi anlayabilmek için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama programından faydalanabilirsiniz. Şayet Ay burcunuzu bilmeyi istiyorsanız coğrafi konum ve doğum saatinizi ilgili bölümlere girmeniz yeterli. Akabinde butona tıklayın. İşlem bu kadar. Eğer bir başkasına ait Ay burcu verilerine ulaşmayı isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın şuanki konumunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz günün tarihini hesaplama formuna yazmanız gerekiyor. Bu sayede ilgili tarihe göre Ay’ın bulunduğu burcu ve o burçta ne etkilerinin olduğunu görebilirsiniz.

Ay’ın bir manada koruyucu olarak Güneş etrafında dolaşması ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, haritamızdaki Ay da kendimizi nasıl koruduğumuzu, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu anlatır.

Tüm doğum haritası hesaplamalarındaki gibi, Ay burcunu bulmak için de doğum anına ait verilerin net olarak bilinmesi gereklidir. Bu kısmın doğruluğu büyük önem taşır, çünkü sadece küçük bir saat farklılığı farklı bir burcu gösterebilir, bu yüzden emin olmak için kesinlikle titiz davranılması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahip olmanız halinde, sitemizdeki gibi gelişmiş altyapıya sahip bir çevrimiçi hesaplama sistemi doğru sonuca ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Merkür Burcu Hakkında Tüm Detaylar ve Özel Haritanız

Burçlara göre farklı özellikler gösteren Merkür burcu, zeka potansiyelimizi ve bu zekamızı nereye yönlendirdiğimizi gösterir. Astrolojik harita yerleşimindeki Merkür, olayları anlama, bilgileri özümseme ve işleme ve insanlarla iletişim kurma şeklimizde etkisini gösterir. Merkür burcumuz iletişim tarzımız üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce yapımızı şekillendirdiğinden dolayı, yaşamımızın her yönünü etkiler. Yeni tanıştığımız kişinin, aslına bakarsanız Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcu ile tanışıyoruz demektir. Burçlardaki Merkür düşünce tarzımızı, yazarlık özelliğimizi ve başka insanlarla iletişim kurma kalitemizi anlatır. Merkür burcunuzdan aldığınız astrolojik etkiyi görebilmek için Merkür burcu hesaplama sitemizi kullanıp ilgili tespiti yapmanız gerekir.

Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama Sistemi

Doğum haritası çıkarmak hayli teknik bilgi gerektiren, son derece zor ve karmaşık bir iştir. Bu nedenden dolayı astrolog olmayanların kendisine ait doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece imkansızdır. Sevindirici haber şu ki, günümüzde bütün hesaplamaları kolaylıkla yapabilen yazılımlar üretilmiştir. Bizler de uygulamamızı kendi haritanızı en kısa yoldan çıkarmanız için yayına aldık.

Uzun yıllar evvel ileri düzey astroloji bilenlerin ephemeris kullanarak uzun uğraşlar sonucu çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, şimdiki zamanda sitemizin doğum haritası hesaplama sistemi ile astroloji bilmeye gerek kalmaksızın hesaplamak ve tüm detaylarını online olarak görmek mümkün hale geldi.

Kısaca ifade etmek gerekirse ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji sahasında uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerilerin teknoloji yardımıyla özel programlara aktarılarak sunulan halidir.

Doğum haritası çıkarılması için ihtiyaç duyulan konum ve saat bilgilerinin doğruluğu kesinlikle önemlidir ki, astrolojik hareketlilikten dolayı bazen üç beş dakikalık farklılığın bile tüm hesaplamayı yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir astrolojik haritanın doğru bir biçimde oluşturulabilmesi ve açıklamalarının yapılabilmesi için, doğum tarih ve saatinin kesin olarak bilinmesi gerekir. Sitemizde ücretsiz olarak kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama uygulaması da, gün, ay, yıl ve saat olarak gireceğiniz bu bilgiler dahilinde kişiye özel doğum haritası sonucunu detayları ile birlikte vermektedir.

Gök günlüğü denilen tablolar belirli bir tarih için tüm astrolojik gezegenlerin bulunduğu yerleri incelemeye yarayan teknik verilerden oluşur. Bu çizelgeleri inceleyerek, astrolojik konumları görebilirsiniz yine de, gerek haritayı çıkarmak ve gerekse anlamlı hale getirmek konusunda tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Harita sembollerinin okunması sadece yeterli astroloji bilgisine sahip kişilerce icra edilebilecek karmaşık ve zor bir iştir. Böyle bir hizmet için bir astrologtan profesyonel hizmet alabilir ya da internet sitemizin doğum haritası çıkarma yazılımını kullanabilirsiniz.

Güneş sistemindeki gezegenlerin konumları anlık olarak değişse de, doğum haritaları belli bir zaman dilimine bağlı kalınarak gökyüzünün bir resmi niteliğinde olmasından dolayı sabittir.

Natal harita bir kimsenin doğum anında bulunduğu koordinata göre astrolojik anlamda tesir özelliği olan gezegenlerin bulunduğu yerleri ve bir birleri ile olan açılarını gösteren bir haritadır.

Astrolojik açıların tamamen yoruma dayalı kısımları olmakla beraber, esasen çoğunlukla aynı anlamlara işaret eder. Bundan dolayı bire bir olmasa bile farklı astrologların yaptıkları yorumlar bir birleri ile örtüşür.

İnternette yayın yapan pek çok ücretsiz natal (doğum) harita hesaplama servisiyle karşılaşıyoruz. Bu uygulamalara baktığımızda, bir kısmının sadece burç ve gezegen sembollerine yer verdiğini, ama bu sembollerin nasıl yorumlanması gerektiğini herkes için anlaşılır biçimde izah etmekte yetersiz olduğunu görüyoruz. Halbuki astrolojik sahada uzman olmayanlar kapsamlı doğum haritası verilerini bilmek isterler. Bu nedenledir ki astroasist.com olarak detaylı açıklamaları barındıran bir ücretsiz doğum haritası sitesi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Astroloji dalında uzman olmasanız da şahsınıza ait detaylı ve yorumlu yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için doğum gününüze ilişkin tarih bilgilerini ve doğduğunuz yerin enlem/boylam bilgilerini seçmeniz yeterlidir. Haritamı hesapla butonunu tıkladığınızda hemen haritanızı görebilirsiniz.

Ücretsiz Yükselen Burç Hesaplama Sistemi (ASC Ascendant)

Sitemizdeki form aracılığı ile, hiç bir astrolojik bilgiye sahip olmadan bile 1. Ev konumunuzu öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken şey son derece kolay. Elbetteki doğduğunuz saati doğru bir şekilde bilmeniz şartı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç bulma formuna, doğduğunuz andaki saati ve doğduğunuz şehri girin, peşinden çıkan yükselen burcumu hesapla butonunu tıklamanız yeterlidir.

Herkesin bildiği gibi, Güneşin ışığından daha fazla yararlanmak maksadıyla saatler belli zamanlarda ileri ve geri alınır. Son senelerde ülkemizde bu sistem sonlandırılmışsa da, ASC (Ascendant) burcu hesaplanacak kişinin doğduğu sene içerisinde böyle bir uygulamanın var olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplama buna göre şekillendirilmelidir.

ASC Ascendant tam olarak doğum anında coğrafi konumunuza göre, doğu yönünde yükselmekte olan burca izafe edilen isimdir. 12 evden oluşan sisteme göre tertiplenmiş olan doğum (natal) haritanızdaki birinci evinizdir. İnsanlar genellikle kendilerini Güneşin bulunduğu burca göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca dışarıdan farklı görünebilirler. Çünkü dış görünüş büyük ölçüde yükselen burcumuzla alakalıdır.

Yükselen burç ASC (Ascendant) tespiti için gök günlüğü çizelgelerinden faydalanılır. Bu veriler sıradan insanlar için anlaşılması mümkün olmayan teknik içeriklerle doludur. Bu tablolardan tam olarak yararlanmak için astroloji sahasında ileri düzey bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. 1. Evin hesaplanmasında kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astrologtan profesyonel hizmet almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Tamamı ücretsiz astroloji uygulamamızı da bu niyetle güvenle kullanabilir, yükseleninizi net bir doğrulukla bulabilirsiniz.

1. Evdeki burcun ne anlama geldiği ve dışarıya nasıl gösterdiği hesaplama neticesinde alınan sonuçla beraber verilmektedir. Yükselen burcun önemi Güneş burcundan bile fazladır diyor uzmanlar. Çünkü astrolojide 1. Ev ortaya çıkarıldıktan sonra tüm ev konumlarının diğer ayrıntıları da ortaya çıkacaktır. Astrolojide bir kural olarak tahminler her zaman 1. Eve bağlıdır. Bu da yükselen burcun yüksek önemini ispatlayan önemli bir göstergedir. Doğduğunuz şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle mutlaka 1. Ev konumunuzu tespit edin. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı, nasıl bir imajınız olduğunu daha hızlı bir şekilde bilmenizi sağlar.

Yanlış bilgiler içeren internette yükselen hesaplama yolları araştırırken bazı tabloları görmüşsünüzdür. Yükselen burcun bulunması konusunda güvenilir sonuç çıkaran basit bir yükselen burç bulma cetveli yoktur esasında. Karşılaştığınız herhangi bir çizelgede, doğum yeri bulunmuyor ve sadece Güneşin konumu ve 2 saatlik arayla yükselen sıralaması yapılmışsa önemsemeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işlemlerinde coğrafi konum bilgisi, yerel saat dilimi ve otomatik olarak yaz/kış saati uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.