Gündem

Matpleksi.com Pleksi Çatı Ve Balkon Kaplama İşlemi:

Balkon ve çatı gibi yerler dış etmenlere çok yoğun şekilde maruz kalan alanlardır. Bu sebeple kullanılacak üründen beklenilen sonucu almak oldukça önemlidir. Bu alanlarda pleksiglas oldukça elverişli bir üründür.

Pleksi teraslarda, çatılarda, balkonlarda, garajlarda ve sera gibi yerlerde de kullanıma son derece elverişlidir. Bu alanlar hava olaylarında oluşan değişimlerden en çok etkilenen yerlerdir. Bu sebeple kullanılacak birçok ürün zamanla deforme olacaktır. Pleksi bu alanlarda bekleneni karşılayan son derece kaliteli bir üründür. 

Pleksinin Balkonda Kullanımı:

Balkonlar özellikle yaz aylarında çok fazla vakit geçirilen evin zevkli mekânlarındandır.  Kış aylarında da balkonda vakit geçirmeyi sevenler balkonları kapatarak ısıtma yöntemi kullanmaktadır. Bu sebeple iyi bir malzeme ile kapatılmış olması kış aylarında çok daha önemlidir.

Pleksi yağmur, rüzgâr, dolu, kar gibi hava olaylarına karşı dayanıklı bir üründür. Bu alanlarda kullanıma uygun ve konfor sağlayan bir malzemedir. Işığı geçirmesi yüksek olan bu ürün, kış aylarında kapalı balkonların daha kolay ısınmasına katkı sağlar. Aynı zamanda cam görünümü ile dış mekânın rahat görünmesini sağlar. Kar, yağmur gibi doğa olaylarını konforlu bir ortamda izleme imkânı sunar. 

Şeffaf ve renkli seçenekleri ile farklı balkon tasarımlarına uygundur. Son derece estetik ve şık bir ortam yaratmak mümkündür.

Pleksi İle Çatı Kaplama:

Pleksi yoğun kar yağışlarında oluşan ağırlığı kaldırabilecek dayanıklılığa sahiptir. Aynı zamanda hafif bir yapısı olduğu için çatı gibi zor alanlarda kullanımı daha kolaydır. Hafif yapısı sayesinde çok büyük destek direklerine gereksinim duymayacaktır. Birbirine kaynama ile yapışan pleksiler yüksek oranda sızdırmazlık sağlar. Kış aylarında çatının akmasını önler.

Sürekli dışarıda bulunan üründe oluşacak toz, çamur gibi kirlenmeler de yağmur yağdığında, pleksinin parlak yüzeyi sayesinde kolayca akıp gidecektir. Pleksi katı levhalar, oluklu ve çok katlı levhalar çatılarda kullanılan pleksi levha türlerindendir. Pleksi, Sağladığı kullanım kolaylığı ile kendi çatınızı kolayca yapma imkânı sunar. 

Pleksi her mevsim ürün elde etmek amaçlı yapılan seralarda da kolanıma uygun bir üründür. Işığı ve ısıyı geçirmesi sebebiyle seraların amacına uygun olmasını sağlar. Pleksi ile ilgili fikir edinmek amaçlı pleksi İstanbul fabrikamız Mat Pleksi https://www.matpleksi.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri