Gündem

ECO LABEL Sertifikası

ECO LABEL Sertifikası

Dünya üzerinde gelecek nesillere aktarılabilecek iyi bir yaşam alanı sunmak gerekiyor. Bunun içinde bazı firmalar çaba harcıyor. Daha çevre dostu işler yapılarak bu sürece yardımda bulunulabiliyor. Bunun için firmalara öncü olacak eco label sertifikası sunuluyor.

ECO LABEL Nedir?

Bu eco label ile firmalar çevre dostu iler yaptıklarını insanlara daha rahat bir şekilde sergileyebiliyor. Bu yüzden bu çevre etiketi bir firmanın ürününün daha çevre dostu olduğunun bir göstergesi oluyor.

ECO LABEL Belgelendirme Nasıl Olur?

Öncelikli olarak eco label belgelendirme iÇİn başvuru yapılması gerekiyor. Firmaların bu belgelendirmelerden yararlanması için ön hazırlıklarını en iyi şekilde tamamlaması gerekiyor. Ürünlerinin bu belgelendirmeye uygun olması gerekiyor. Daha sonrasında firma ile bu belgelendirmeyi yapacak işletme ile arasında bir sözleşme imzalanması gerekiyor. Bu sözleşme ile denetim sürecine başlanıyor. Ön incelemelerin yapılıp daha sonra denetim işlemi geçiliyor. Ürünün bu belgelendirmeye ne kadar uyum sağladığı araştırılıyor. Denetim sonrasında başarılı sonuçlar elde edilmesi ile de firma bu belgelendirmeye sahip olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir