Gündem

Bilgi Güvenliği

Bilgi Güvenliği

 Tüm kurum ve işletmeler için bilgi güvenliği, işletme sırları açısından her zaman önemlidir. Bilgi güvenliğinin sağlanabilmesi için sertifikasyon şartlarına göre sistemlerin oluşturulması ve sorumluların belirlenmesi gerekiyor. Firma vermiş olduğu bilgi güvenliği yönetim sistemi destek hizmetleri ile tüm bilişim cihazları tarafından işlenen veri bütünlüğünün sürekliliğini sağlamaya çalışmaktadır. Bu hizmetin detaylarını firmanın internet sitesinde bulabiliyorsunuz.

 Bilgi Güvenliğinin Amacı

 Bilgi güvenliği sistemi ile veri bütünlüğünü korumak, veriye erişimi denetlemek, veri gizliliğini ve sürekliliğini sağlamak amaçlanmaktadır. Kalite ve verimliliğin artırılabilmesi için ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgelendirme işlemlerini, işletmelere sunuyorlar. İşletmeler, kamu kurumlarına hizmetlerini sunabilmek için bilgi güvenliği yönetim sistemi belgelendirmesine sahip olmak zorundadır.

 Bilgi Güvenliğinin Sağlanması

 Üretim ve ürün sevkiyat işlemleri için gözetim hizmetlerini sunarken, bilgi güvenliğinin sağlanabilmesi için de denetim organizasyonları oluşturuyorlar. Standart belgelendirme çalışmalarını yaparken, bilgi güvenliği risklerine karşı, veriye erişim yetkisine sahip kişilerin belirlenmesini sağlıyorlar. Veriler her zaman çeşitli tehditler altında bulunabilmektedir. Firma verdiği hizmetler ile bu riskleri en aza indirmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir