Gündem

Bahariye Cami Halısı

Cami halısı seçiminde belli kriterlere dikkat etmek gerekir. Bunların başında camiye gelen cemaatin rahat edebileceği, kışın soğuktan koruyan halı türlerinin seçilmesidir. Cami halıları kendi aralarında belli sınıflara ayrılır. Akrilik, yün, göbekli şeklinde çok farklı model seçeneği bulunacaktır. Soğuk iklim şartlarının hakim olduğu bölgeler için yün cami halısı önerilecektir. 

Zemini sıcak tutan bu halılar, son derece sağlıklı modellerdir. Göbekli cami halısı tasarımları da camilerde ağır ve klasik bir hava katacak modellerdir. Saflı cami halısı doğal yapısı ile pek çok ibadethanede tercih edilen modeller içerisindedir.

Camilere İhtişam Katan Halı Modelleri

Camilerde pek çok kişinin aynı anda namaz kılmasını kolaylaştıran unsurlar içerisinde seçilecek halı modelleri de önemli bir yer tutacaktır. Seccadeli cami halısı, bu halı modellerine birer örnektir. Tüm bu halı modelleri içerisinde doğal ipliklerden yapılan natürel cami halısı türleri de ayrı bir yere sahiptir. Sıcak tutma özelliği ve model zenginliği ile akrilik cami halısı tasarımları da ayrı bir yere sahiptir. 

Cami halısı modelleri, caminin iç yapısına ve büyüklüğüne uygun özellikler içermelidir. Cami halılarının kullanılma yerleri içerisinde çok sayıda öğrencinin ders aldığı yurtlar ve kurslar da bulunacaktır. Yurt halısı seçiminde doğal ipliklerle yapılmış olan sıcak tutacak modeller tercih edilmelidir. Kurs halısı olarak seçilecek modellerin de cami halısı özelliklerini taşıması, seccadeli olması, tercih sebebi olacaktır.

Camilerin Büyüklüğüne Uygun Olan Halı Modelleri

Duvardan duvara cami halısıcamilerin her alanını kaplayacağı için tercih sebebidir. Zemindeki düşük ısı, ibadet eden kişiler için sağlık sorunlarına sebep olabilir. Isı yalıtımını sağlaması bakımından doğal ipliklerle yapılmış olan halıların ayrı bir yeri ve önemi bulunur. Yünlü halılar, soğuk iklim şartlarında son derece kullanışlı olan halı modelleridir. 

Cami halısı fiyatları, halıların dokundukları iplik kalitesi ve ebatları ile yakından ilgilidir. Ayrıca, leke tutmayan ve kolay temizlenebilecek olan halılar da kaliteli modeller olarak tercih edilir. Kullanım sonrası temizlemesi kolay olan halıların fiyatları daha yüksek olacaktır. Cami halılarında ibadeti kolaylaştıran kaliteli halı tasarımlarının tercih edilmesi önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir