Eğitim

Rusya En İyi Üniversiteleri, Rusya Üniversiteleri Bölümleri

Rusya En İyi Üniversiteleri, Rusya Üniversiteleri Bölümleri

Rusya bünyesinde donanımlı kaliteli eğitimler veren birçok üniversite bulundurmaktadır. Rusya en iyi üniversiteleri, bölümleri belirlenirken altyapımızın sağlam olmasına, bölümler için gerekli tüm imkânların sağlanmasına özellikle dikkat etmekteyiz. Yıllardır dünya en iyi üniversiteleri sıralamasında birçok üniversitemiz kendine yer bulmaktadır. Bunun en büyük kanıtı da üniversitelerimizin açıklanan QS sıralamasındaki yerleridir.

En İyi Üniversiteyi Nasıl Seçerim?

Gerek kendi öğrencilerimiz gerekse gelecek yabancı öğrenciler için Rusya en iyi üniversiteleri, rusya üniversiteleri bölümleri hakkında birçok seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler bu seçenekler arasında hayalini kurdukları bölüme yönelik tercih yapmaları onlar için en doğru olanı olacaktır. Rusya öğrencilere sınavsız bir şekilde hayalini kurdukları bölümü okuyabilme imkânı tanımaktadır.

Rusya QS sıralamasına bakıldığında en iyi üniversitelerimiz akademik donanımı ile bilinen Lomonosov Devlet Üniversitesi,  ilk Nobel ödülü alan rus akademisyen İvan Pavlov’u bünyesinde barındıran St. Petersburg Devlet Üniversitesi, Asya’da bulunan ilk yükseköğrenim okulu olan Tomsk Devlet Üniversitesi, QS sıralamasında 250.sırada yer alan Rudn Üniversitesi,228.olan Novosibirsk Devlet Üniversitesi, donanımlı bir Rusça eğitime sahip Kazan Federal Üniversitesi, üst sıralarda yer almayı başaran Rusya Perm Üniversitesi ve daha birçok kaliteli eğitime sahip üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Rusya Üniversitelerinde Hangi Bölümler Vardır?

Rusya’da birçok öğrencinin hayalini kurduğu tıp, diş hekimliği, eczacılık, veteriner hekimlik bölümleri gerek Rusça gerek İngilizce olarak eğitimi verilmektedir. Ayrıca birçok mühendislik ve mimarlık bölümleri için üniversitelerimiz bütün teknolojik altyapıya sahip gerekli tüm kodlamaları öğretecek ve bu bölümler için donanımlı öğrenciler yetiştirebilecek akademik kadroya sahiptir. Bunlar dışında kimya, biyoloji, fizik, sosyal ve siyasal bilimler gibi birçok temel bilim de bulunmaktadır. Bu bölümleri okumak isteyen öğrenciler için herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır.

Öğrencilerimizin yıllar boyunca hayalini kurdukları bölümlere ulaşmaları için tek gereken liseden mezun olduklarına dair belgedir. Ülkemiz bünyesinde bulunan birçok üniversitemiz QS sıralamasında ilk 400 de yer almaktadır. Bu da öğrencilerimiz için denklik imkânı sağlamaktadır. Bu denklik ile mezun olduklarında kendi ülkelerinde mesleklerini yapabilecekler ve hazırlık sınıfını geçmeleri ardından ikinci sınıfa geçen öğrenciler kendi ülkelerine yatay geçiş yapabilme imkânına da sahip olmaktadırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.