Eğitim

Priştine Kosova Üniversitesinin Amacı ve Genel Görünümü

Priştine Kosova Üniversitesinin Amacı ve Genel Görünümü

Kosova Üniversitesi, Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunmaktadır. 1946 yılında Belgrad Üniversitesi’nin bir şubesi olarak kurulmuştur. 2008’den beri Priştine Üniversitesi olarak biliniyor. Üniversite, mühendislik, tıp ve beşeri bilimler dahil olmak üzere çeşitli disiplinler sunmasıyla tanınır. Ayrıca kültür ve sanata da güçlü bir şekilde odaklanmaktadır.

 

Priştine Üniversitesi başlangıçta Belgrad Üniversitesi’nin bir şubesi olarak kurulmuştur. Daha sonra 2008 yılında Kosova Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. Kosova Üniversitesi mühendislik, tıp, beşeri bilimler, sanat ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kurslar sunmaktadır.

 

 Kosova Üniversitesi‘nin sunabileceği çok çeşitli kurslar ve disiplinler vardır. Mühendislik, tıp ve beşeri bilimlerin yanı sıra sanat ve kültüre de odaklanmaktadır. Üniversite, diğerleri arasında Sanat Okulu ve Bilim Okulu gibi yedi okul içerir. Öğrenciler ayrıca üniversitenin sunduğu 21 fakülteden birine kayıt yaptırabilirler.

 

Öğrencilerine dünya standartlarında eğitim vermenin yanı sıra Kosova Üniversitesi, kurulduğu günden bu yana bilimsel araştırmalara da aktif olarak katılmaktadır. Ayrıca bilgisayar ağları ve bilgi teknolojisine katkılarından dolayı birçok ödül almıştır. Bu üniversite, Güneydoğu Avrupa’da bir akademik bilgisayar ağına ev sahipliği yapan ilk akademik kurum olmasının yanı sıra, yıllar içinde birkaç başka önemli araştırma projesi yürütmüştür.

 

Bilgiyi eğitim ve araştırma yoluyla ilerletme çabalarının yanı sıra, bilgisayar ağları ve diğer teknolojik gelişmelere katkıları açısından Kosova Üniversitesi değerli bir kurumdur. Bu amaçla, asil çabalarını yıllarca sürdürebilmesi için desteklenmelidir!

 

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.